O praniu dywanów

nkach, na łyżwach, czy też budowanie bałwanów i zabawę śnieżkami. Jednakże, dorośli widzą to trochę inaczej. Podczas zimy konieczne jest szczególne dbanie o czystość okolicy. Wiąże się to bowiem z bezpieczeństwem nie tylko właścic

O praniu dywanów czyszczenie tapicerki wrocław

O odśnieżaniu

Zima wielu kojarzy się bardzo przyjemnie i sympatycznie. Szczególnie dzieci mają z nią bardzo dobre skojarzenia, ponieważ przywodzi ona im na myśl jazdę na sankach, na łyżwach, czy też budowanie bałwanów i zabawę śnieżkami. Jednakże, dorośli widzą to trochę inaczej. Podczas zimy konieczne jest szczególne dbanie o czystość okolicy. Wiąże się to bowiem z bezpieczeństwem nie tylko właściciela oczyszczanego obiektu, ale również i innych przechodniów. Chodniki trzeba odśnieżać, żeby ktoś się nie poślizgnął i nie wywrócił, a ulice, żeby samochody nie wpadały w poślizg. Co jest również ważne zimą to odśnieżanie dachów. To jest bardzo ważny aspekt porządków w czasie zimy. Odśnieżanie dachów to konieczność, absolutna konieczność, ponieważ gromadzące się pokłady śniegu na dachu stanowią ogromne zagrożenie. Jest ono tak ogromne, że może spowodować zawalenie się dachu i poważny wypadek dla tych, którzy pod tym dachem się właśnie znajdują. Ważne jest systematyczne odśnieżanie. Trzeba cały czas dbać o to, żeby pokrywa śnieżna nie była zbyt duża zbyt ciężka. Tym bardziej ma to ogromne znaczenie przy dużych opadach śniegu, kiedy ta pokrywa systematycznie się powiększa.


Historia dywanu perskiego

Ksenofont wspomina luksusowe dywany wytwarzane przez Medów4. Zachowane przekazy z podbojów Aleksandra Macedońskiego wspominają, że władca miał znaleźć dywan w grobowcu Cyrusa II Wielkiego4.

Cesarz wschodniorzymski Herakliusz, panujący w latach 610?641, miał zabrać dywan pokaźnych rozmiarów z pałacu Sasanidów po zajęciu Dastjerdu w 628 roku5. Bogato zdobiony dywan z Baharestanu padł łupem Arabów po zdobyciu Ktezyfonu w 637 roku5. O sztuce tkania dywanów w Persji i zręczności tamtejszych rzemieślników pisał chiński podróżnik Xuanzang. ...

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dywan_perski


Co miotła ma wspólnego z magią?

W średniowieczu miotły powszechnie uważano za narzędzia umożliwiające wiedźmom latanie, zwykle w celu potajemnego docierania na sabaty. Według podań lot na miotle wymagał natarcia ciała odpowiednim specyfikiem. Jako taki najczęściej podawano maść sporządzoną z belladonny lub tłuszcz wytoczony z ciała niemowlęcia. Miotły miały pełnić także inne magiczne funkcje. Według legend wiedźmy wykorzystywały różdżki w kształcie trzonków mioteł, dzięki czemu mogły uniknąć podejrzeń. Inny przykład to zastosowanie miotły jako miejsca tymczasowego uwięzienia duszy innego człowieka.

Również współcześnie miotły pełnią funkcję narzędzi rytualnych w wielu kultach neopogańskich. Najczęściej symbolizują one sferę powietrza. Wykorzystuje się je między innymi do oczyszczania rytualnych kręgów z negatywnej energii. Kapłan lub kapłanka porusza się okrężnie zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, usuwając z kręgu niewielką warstwę ziemi. Często funkcję ?oczyszczającą? zamiast miotły pełni kadzidło.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Miot%C5%82a



© 2019 http://geodezja.konin.pl/