Kwestie urodowe - jakie pojęcia musisz znać

alonie kosmetycznym będziemy mogli skorzystać z odświeżającej maseczki, zregenerować zarówno swoją cerę, jak i ciało. Jeśli chodzi o to drugie, warto także odwiedzić salon masażu. W takim salonie będziemy mogli odprężyć się i zrel

Kwestie urodowe - jakie pojęcia musisz znać

W oczekiwaniu na wakacje

Wakacje to czas, na który większość z nas czeka z niecierpliwością. Przed wakacjami warto zadbać o siebie odwiedzając profesjonalne gabinety urody. W salonie kosmetycznym będziemy mogli skorzystać z odświeżającej maseczki, zregenerować zarówno swoją cerę, jak i ciało. Jeśli chodzi o to drugie, warto także odwiedzić salon masażu. W takim salonie będziemy mogli odprężyć się i zrelaksować. Dzisiaj oferuje się zarówno przeróżne zabiegi odnawiające, jak i masaże, w związku z czym każdy z nas wybierze coś dla siebie. Oprócz tego typu gabinetów warto wybrać się także do fryzjera, który pomoże nam odświeżyć wygląd.


w Paryżu założył ? pierwsze tego

Początków medycyny estetycznej należy doszukiwać się jeszcze w starożytności ? w czasach powszechnego kultu piękna w cywilizacjach starożytnych Egipcjan, Greków i Rzymian. Choć przeprowadzane przez nich zabiegi korygujące urodę znacznie różniły się od dzisiejszych, przyświecał im ten sam cel ? poprawa wyglądu zewnętrznego. Medycyna estetyczna jako dyscyplina medyczna pojawiła się w latach 70. XX wieku we Francji. Za jej ojca uważa się endokrynologa francuskiego pochodzenia Jean Jacques Legranda, który w 1973 r. w Paryżu założył ? pierwsze tego typu ? Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. Podobne towarzystwa powstały dwa lata później w innych krajach. Natomiast w 1978 roku w Mediolanie utworzono pierwszą placówkę naukową, która wprowadziła medycynę estetyczną jako przedmiot akademicki na tamtejszym uniwersytecie.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_estetyczna


Historia dermatologii

Schorzenia skórne budziły zainteresowanie lekarzy już w epoce starożytnej. Wyraźnie dostrzegalne gołym okiem były przedmiotem dociekań medyków greckich i rzymskich. Szczególnego znaczenia nabrał ogląd zmian skórnych w czasach rozprzestrzeniania się trądu i dżumy (szczególnie okres średniowiecza z epidemią czarnej śmierci). Wczesne wykrycie zmian występujących w ostrych chorobach zakaźnych mogło decydować o losach całej społeczności. Jednak przez całe stulecia ani nie wyodrębniono nauki o chorobach skórnych ani nie tworzono odrębnych technik badawczych. Dopiero narodziny anatomii patologicznej i zastosowanie mikroskopu (XVIII i XIX wiek) otworzyło drogę nowoczesnej dermatologii.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dermatologia



© 2019 http://geodezja.konin.pl/