Kolorowa poligrafia. O drukowaniu i nie tylko

er elektroniczny czy kiedykolwiek zastąpi ten tradycyjny? Jest całkiem duża szansa, że tak! E-papier to stosunkowo nowy i mało znany wynalazek i póki co służy raczej jako gadżet. Jednak posiada sporo możliwości, a jego dalszy r

Kolorowa poligrafia. O drukowaniu i nie tylko naklejki cyfrowo
Rzeczy typu to w sumie efekt pracy zakładu poligraficznego, firmy te oferują usługi w niskich cenach i w coraz lepszej jakości. O drukarniach.

Przyszłość dzienników informacyjnych?

Papier elektroniczny czy kiedykolwiek zastąpi ten tradycyjny? Jest całkiem duża szansa, że tak!

E-papier to stosunkowo nowy i mało znany wynalazek i póki co służy raczej jako gadżet. Jednak posiada sporo możliwości, a jego dalszy rozwój może przynieść naprawdę sporą redukcję zapotrzebowania na papier analogowy.

Taki papier ma jak najbardziej przypominać ten tradycyjny- gabaryty, giętkość. Głównie przewiduje się zastosowanie dla e-papieru w prasie. Zamiast chodzić codziennie do sklepu po egzemplarz gazety będzie można wykupić abonament i obejrzeć najnowsze wiadomości na naszym e-papierze. Z konceptu przypomina to tablet, jednak ma posiadać ograniczoną funkcjonalność, a bateria w zamyśle będzie starczała na dłużej.


O standardach

Standardy w każdej gałęzi przemysłu i biznesu są ważne. Wyobraźmy sobie, że kupujemy monitor i jego wejście nie pasuje do naszej karty graficznej, mimo że ma ten sam typ. Dlatego właśnie obowiązują pewne standardy.

W poligrafii i grafice również takie standardy występują- odpowiednie definicje kolorów CMYK- kluczowe dla odpowiedniego odwzorowania barw. Określone z góry dopuszczalne formaty druku ulotek i wizytówek, tak aby były wygodne i w miarę ujednolicone. Bez standardów nawet ulotki mogłyby być kompletnie nieczytelne i wręcz odpychające.


Masa papierowa i jej droga do papieru

Produkcja papieru to fascynujący proces, kto nie uczestniczył w warsztatach czerpania papieru sporo stracił. Oczywiście na takowych warsztatach pokazuje się stare metody pozyskiwania papieru, który tak naprawdę w niczym nie przypomina tego, którego używamy na co dzień.

Współczesna linia produkcji papieru zakłada przede wszystkim większą skalę i obejmuje przygotowanie masy w kadziach (różne receptury dla rożnych typów papieru). Po przygotowaniu masy papierniczej wlewa się ją na sito z określoną prędkością. To tu następuje wstępne pozbawienie masy papierniczej wilgotności. Końcowym etapem jest wygładzenie papieru przez tzw. kaladremy czyli duże wały. Tak przygotowany papier jest cięty i nawijany na role.



© 2019 http://geodezja.konin.pl/